5 tipov, ako využiť kozmetické utierky

Väčšina ľudí si kozmetické utierky volí ako praktickú náhradu za látkové vreckovky. Niekto možno uprednostňuje rôzne dekoratívne balenia a dopĺňa nimi svoj útulný interiér. S trochou kreativity však môžete s využitím týchto pomocníkov vytvoriť napríklad pekný darček alebo si zdokonaliť váš mejkap! Ako na to?

Výroba sviečky s vlastnou potlačou

Dekoratívna sviečka je ideálnym darčekom (nielen) pre babku alebo dedka. Môžete ju ozdobiť napríklad fotografiou celej rodiny alebo vlastnoručnou kresbou vašich detí. A výroba takejto sviečky vám nezaberie viac než 10 minút. Budete potrebovať len sviečku s väčším priemerom, lepiacu pásku, kozmetickú utierku, papier na pečenie a fén.

Ak chcete na sviečku umiestniť fotografiu alebo ľubovoľný obrázok, prilepte lepiacou páskou jednu kozmetickú utierku na papier a vytlačte na ňu požadovaný vzor. V prípade, že chcete vytvoriť vlastnú kresbu, jednoducho pokreslite (vy alebo vaše deti) kozmetickú utierku farebnými fixkami (ale opatrne, aby ste utierku neroztrhli). Ďalší postup je rovnaký ako pri vytlačenom obrázku.

Vzor alebo obrázok z kozmetickej utierky vystrihnite a opatrne z nej odstráňte spodnú vrstvu. Potom priložte obrázok na sviečku a zabaľte ju do papiera na pečenie tak, aby ju celú obopínal. Papier na pečenie na zadnej strane pevne chyťte do jednej ruky a druhou rovnomerne fénujte, kým sa na papieri nebudú objavovať mokré miesta. Vosk sa začne roztápať a obrázok sa so sviečkou spojí, a keď bude celá časť utierky spojená s obrázkom, darček je hotový.

Ochrana pri nanášaní očných tieňov

Milovníčkam trblietavých očných tieňov ponúkame takúto vychytávku. Skôr ako sa začnete „hrať“ s ich nanášaním, na tvár pod oko si priložte jednu kozmetickú utierku. Zachytí všetok „neporiadok“, ktorý by vám inak zanechal trblietavý lesk nielen na očiach.

Zdroj foto: beautymnl.com

Dekoratívne čerešňové kvietky

Ak máte radi rozkvitnuté koruny stromov a nechce sa vám čakať až do jari, vyrobte si vlastné vetvičky s čerešňovými kvetmi. Pripravte si základné pomôcky – kozmetické utierky, nožnice, pravítko, vetvičky stromu a stuhu s lístkami.

Ako prvú si nastrihajte stuhu, a to na 12 cm dlhé prúžky. Kozmetické utierky vystrihnite do veľkosti 6,5 × 7,5 cm. Vytvorte si kôpky s 5 kusmi takto nastrihaných uierok. Každú kôpku niekoľkokrát prekladajte sem a tam, ako keby ste tvorili vejár. Stred vzniknutého prúžku z utierky po oboch stranách nastrihnite a zaviažte stuhou tak, že vám bude pasovať do pripravených nástrihov (pozrite obr.). Potom už len rozložte vrstvičky vreckoviek a vytvorte kvietok, ktorý následne môžete priviazať k vetvičke.

Ak máte biele utierky, môžete zafarbiť kvietky ružovou kriedou. Nakoniec dajte vetvičky do vázy a užívajte si dekoratívny výsledok, ktorý nemusíte vôbec polievať, a predsa vám nikdy nezvädne!

 

Zdroj foto: happyhappynester.com

Pomocník pre matný vzhľad vášho rúžu

Chcete vaše pery zdokonaliť matným vzhľadom? Postup je veľmi jednoduchý. Oddeľte od seba vrstvy kozmetickej utierky a jednu z nich si priložte na pery skrášlené obľúbeným rúžom. Štetcom naneste cez vrstvu utierky trochu transparentného púdru. Nakoniec už len skontrolujte výsledný efekt.

Zdroj foto: beautymnl.com

Čistenie pleti

Problematická T-zóna – čiže čelo, nos a brada – je strašiakom mnohých žien. Ak máte skôr mastnejšiu pleť, v priebehu dňa môžete prebytočný maz a pot jemne zotrieť kozmetickou utierkou, ktorá je schopná dokonale odstrániť nežiaduci lesk. Pomôcť si môžete aj pri nanášaní mejkapu. Jemné zotretie utierkou odstráni prebytočný nános na tvári i na čele.

A čo so škatuľkou?

Škatuľku si môžete vlastnoručne ozdobiť. Použite napríklad rukáv zo starého pleteného svetra – odstrihnutú stranu rukáva zviažte gumičkou k sebe a oblečte škatuľku do parády. Keď sa utierky minú, v škatuľke môžete skladovať čokoľvek, fantázii sa medze nekladú.

See more articles in this category diy tipy inšpirácia kozmetické utierky
Ďalšie články

Už ste si čistili svojpomocne šperky?

Šperkami sa ľudia už od nepamäti skrášľujú a je úplne...

Zistiť viac

Poznáte účinky bambuckého a avokádového masla?

Snažiť sa žiť kvalitnejší a zdravší život je dnes dosť...

Zistiť viac

Inšpirujte sa: 10 dizajnov kúpeľne

Aká je vaša vysnívaná kúpeľňa? S obrovskou voľne stojacou vaňou...

Zistiť viac

Svadobná výzdoba podľa trendov na rok 2019

Plánovanie svadby vie zabrať množstvo času. Veď v tento výnimočný...

Zistiť viac