Inšpirujte sa: 10 dizajnov kúpeľne

Aká je vaša vysnívaná kúpeľňa? S obrovskou voľne stojacou vaňou a množstvom priestoru, alebo vám na každodennú očistu stačí účelne zariadených pár metrov štvorcových so sprchou? Z našich desiatich štýlov kúpeľne si nebudete mať problém vybrať.

Minimalistická

Neutrálne obklady, nábytok jednoduchých proporcií a čistota zhmotnená do bielej farby. Minimalistická kúpeľňa je ako stvorená pre tých, ktorí vedia, že pozerať sa na farebné obklady by ich veľmi rýchlo omrzelo. Akcent prinášajú jedine (farebné) doplnky. A pretože minimalizmus ide ruka v ruke s recykláciou, nesmú v takejto kúpeľni chýbať odpadkové koše na separovanie, medzi ktorými má svoje miesto aj nádoba na rolky z toaletného papiera.

Zdroj foto: Ikea

S vkusom dizajnérskych velikánov

Kúpeľňová sanita, obklady aj doplnky môžu niesť meno a rukopis svetoznámeho dizajnéra, stačí len navýšiť rozpočet, ktorý na zariadenie kúpeľne máte. Velikáni dizajnu spájajú svoje skúsenosti s výrobcami sanity i obkladov a prepožičiavajú výrobkom svoje meno. Veď kto by nechcel mať doma krásne kúsky od Philippa Starcka, Patricie Urquioly, Antonia Citteria či Marcela Wandersa?

Zdroj foto: Ragno

V prírodnom štýle

Stredomorský vánok so sebou prináša farbu mlieka, smotany, olív, terakoty a prírodné materiály – bavlnené a ľanové uteráky, koše na bielizeň z morskej trávy, juty alebo prútia a kefy s prírodnými štetinami. Kotúčiky toaletného papiera, uložené v murovaných nikách alebo v drevených policiach, všetkým na očiach, sa stanú ďalšou vítanou dekoráciou.

Zdroj foto: Urbanara

Glamour

Pravá dáma si potrpí na vôňu v každej miestnosti. A tiež vie, že výrobcovia toaletného papiera vôňu aplikujú len na rolku a samotný papier nie je parfumovaný, takže v obchode pokojne siahne aj po parfumovanom výrobku. V glamour kúpeľni ho však radšej nenápadne ukryje. Predsa len, pozornosť tu na seba strhávajú lesklé obklady, umývadlo pôsobiace ako šperk a zrkadlo v masívnom kovovom ráme.

Zdroj foto: Maison Valentina

Vintage dizajn

Pohodlná vaňa na nožičkách ako zo starých filmov? Vo vintage kúpeľni ju doplňte starožitnosťami, fotografiami v rámoch, plagátmi a rôznymi fľaštičkami a flakónmi. Vintage oslavuje retro a patinu, a pokiaľ ich pojmete vkusne, takáto kúpeľňa bude pôsobiť nadčasovo. Kam v nej s kozmetickými utierkami? Napríklad aj do vlastnoručne ozdobeného zásobníka na utierky.

Zdroj foto: Original Style

Pánska

Luxusná sprcha, ktorá sa premení na koncertnú sálu vďaka aplikácii pre mobilné zariadenia, vaňa s reproduktorom v tele premenená na rezonančnú komoru, smart toaleta s vyhrievaným sedadlom a bezdotykovým splachovaním vďaka senzoru, sprchová hlavica so svetelnými efektmi či zrkadlo, ktoré vás informuje o počasí vonku – smart kúpeľňa pre pánov je nabitá high tech novinkami. Chýba už len robot, ktorý za vás odvinie rolku papiera.

Zdroj foto: Meir Australia

V lounge štýle

Kúpeľňa ako obývacia izba či lounge salónik? Vďaka pohovkám, chaise lounge kreslám či kobercom má od nej len kúsok. Dojem dotvoria živé kvety v kvetináčoch alebo vázach, stojace podlahové lampy a obrazy. Tento štýl určite poznáte z kúpeľní luxusných hotelov a môžete ho bez väčších výdavkov preniesť aj k sebe domov, pokiaľ na to, samozrejme, máte priestor.

Zdroj foto: Burgbad

Zenová

Ak sa má vašej kúpeľne dotknúť filozofia zen, zariaďte ju tak, aby v nej nič nerozptyľovalo myseľ. Prispeje k tomu paleta zemitých farieb a tlmených tónov s decentným kontrastovaním, nábytok jednoduchých foriem a vhodne vybrané a umiestnené osvetlenie. Aj výber sanity podlieha japonskej estetike. Pre správnu rovnováhu umiestnite do zenovej kúpeľne všetkých päť ázijských prvkov – oheň, voda, zem, vzduch a kov.

Zdroj foto: Ariana

Fitness dizajn

Trendy hlásajú, že okrem funkcie telesnej hygieny dostáva kúpeľňa aj ďalšiu dôležitú úlohu a preberá novú funkciu. Aktívny životný štýl do nej prináša ribstol, ktorý je možné použiť aj na sušenie uterákov či lavicu na cvičenie. Na výstave Salone del Mobile v apríli 2018 (hlási najväčšie interiérové trendy) bol predstavený koncept Gym Space od Scavolini, ktorý ukazuje, že pojmy fitness a wellness majú svoje prieniky aj v interiéroch.

Zdroj foto: Scavolini

Vo farbe roka

Farbou roka 2019 je podľa spoločnosti Pantone teplý odtieň koralovej ružovej s označením PANTONE 16-1546. Odborníci ho nazvali Living Coral. V kúpeľni si koralová farba nájde svoje miesto nielen v podobe doplnkov, ale napríklad aj ako dominantná farba stien. V takto zariadenej miestnosti budete mať leto každé ráno po prebudení.

Zdroj foto: We are colour

Ďalšie články

Už ste si čistili svojpomocne šperky?

Šperkami sa ľudia už od nepamäti skrášľujú a je úplne...

Zistiť viac

Čítanie kníh na záchode. Áno či nie?

Nie nadarmo sa vraví, že kniha môže byť najlepším priateľom...

Zistiť viac

Múzeum hygieny? Áno, aj také existuje

Na potulkách Európou nájdete mnoho skvostov, ktoré sa oplatí vidieť....

Zistiť viac

Burčiak, futbal aj lenivý partner. Kde všade úradujú papierové utierky?

Papierové utierky sa veľmi rýchlo stali neoddeliteľnou súčasťou každého domova....

Zistiť viac