Inšpirujte sa: 10 dizajnov kúpeľne

Aká je vaša vysnívaná kúpeľňa? S obrovskou voľne stojacou vaňou a množstvom priestoru, alebo vám na každodennú očistu stačí účelne zariadených pár metrov štvorcových so sprchou? Z našich desiatich štýlov kúpeľne si nebudete mať problém vybrať.

Minimalistická

Neutrálne obklady, nábytok jednoduchých proporcií a čistota zhmotnená do bielej farby. Minimalistická kúpeľňa je ako stvorená pre tých, ktorí vedia, že pozerať sa na farebné obklady by ich veľmi rýchlo omrzelo. Akcent prinášajú jedine (farebné) doplnky. A pretože minimalizmus ide ruka v ruke s recykláciou, nesmú v takejto kúpeľni chýbať odpadkové koše na separovanie, medzi ktorými má svoje miesto aj nádoba na rolky z toaletného papiera.

Zdroj foto: Ikea

S vkusom dizajnérskych velikánov

Kúpeľňová sanita, obklady aj doplnky môžu niesť meno a rukopis svetoznámeho dizajnéra, stačí len navýšiť rozpočet, ktorý na zariadenie kúpeľne máte. Velikáni dizajnu spájajú svoje skúsenosti s výrobcami sanity i obkladov a prepožičiavajú výrobkom svoje meno. Veď kto by nechcel mať doma krásne kúsky od Philippa Starcka, Patricie Urquioly, Antonia Citteria či Marcela Wandersa?

Zdroj foto: Ragno

V prírodnom štýle

Stredomorský vánok so sebou prináša farbu mlieka, smotany, olív, terakoty a prírodné materiály – bavlnené a ľanové uteráky, koše na bielizeň z morskej trávy, juty alebo prútia a kefy s prírodnými štetinami. Kotúčiky toaletného papiera, uložené v murovaných nikách alebo v drevených policiach, všetkým na očiach, sa stanú ďalšou vítanou dekoráciou.

Zdroj foto: Urbanara

Glamour

Pravá dáma si potrpí na vôňu v každej miestnosti. A tiež vie, že výrobcovia toaletného papiera vôňu aplikujú len na rolku a samotný papier nie je parfumovaný, takže v obchode pokojne siahne aj po parfumovanom výrobku. V glamour kúpeľni ho však radšej nenápadne ukryje. Predsa len, pozornosť tu na seba strhávajú lesklé obklady, umývadlo pôsobiace ako šperk a zrkadlo v masívnom kovovom ráme.

Zdroj foto: Maison Valentina

Vintage dizajn

Pohodlná vaňa na nožičkách ako zo starých filmov? Vo vintage kúpeľni ju doplňte starožitnosťami, fotografiami v rámoch, plagátmi a rôznymi fľaštičkami a flakónmi. Vintage oslavuje retro a patinu, a pokiaľ ich pojmete vkusne, takáto kúpeľňa bude pôsobiť nadčasovo. Kam v nej s kozmetickými utierkami? Napríklad aj do vlastnoručne ozdobeného zásobníka na utierky.

Zdroj foto: Original Style

Pánska

Luxusná sprcha, ktorá sa premení na koncertnú sálu vďaka aplikácii pre mobilné zariadenia, vaňa s reproduktorom v tele premenená na rezonančnú komoru, smart toaleta s vyhrievaným sedadlom a bezdotykovým splachovaním vďaka senzoru, sprchová hlavica so svetelnými efektmi či zrkadlo, ktoré vás informuje o počasí vonku – smart kúpeľňa pre pánov je nabitá high tech novinkami. Chýba už len robot, ktorý za vás odvinie rolku papiera.

Zdroj foto: Meir Australia

V lounge štýle

Kúpeľňa ako obývacia izba či lounge salónik? Vďaka pohovkám, chaise lounge kreslám či kobercom má od nej len kúsok. Dojem dotvoria živé kvety v kvetináčoch alebo vázach, stojace podlahové lampy a obrazy. Tento štýl určite poznáte z kúpeľní luxusných hotelov a môžete ho bez väčších výdavkov preniesť aj k sebe domov, pokiaľ na to, samozrejme, máte priestor.

Zdroj foto: Burgbad

Zenová

Ak sa má vašej kúpeľne dotknúť filozofia zen, zariaďte ju tak, aby v nej nič nerozptyľovalo myseľ. Prispeje k tomu paleta zemitých farieb a tlmených tónov s decentným kontrastovaním, nábytok jednoduchých foriem a vhodne vybrané a umiestnené osvetlenie. Aj výber sanity podlieha japonskej estetike. Pre správnu rovnováhu umiestnite do zenovej kúpeľne všetkých päť ázijských prvkov – oheň, voda, zem, vzduch a kov.

Zdroj foto: Ariana

Fitness dizajn

Trendy hlásajú, že okrem funkcie telesnej hygieny dostáva kúpeľňa aj ďalšiu dôležitú úlohu a preberá novú funkciu. Aktívny životný štýl do nej prináša ribstol, ktorý je možné použiť aj na sušenie uterákov či lavicu na cvičenie. Na výstave Salone del Mobile v apríli 2018 (hlási najväčšie interiérové trendy) bol predstavený koncept Gym Space od Scavolini, ktorý ukazuje, že pojmy fitness a wellness majú svoje prieniky aj v interiéroch.

Zdroj foto: Scavolini

Vo farbe roka

Farbou roka 2019 je podľa spoločnosti Pantone teplý odtieň koralovej ružovej s označením PANTONE 16-1546. Odborníci ho nazvali Living Coral. V kúpeľni si koralová farba nájde svoje miesto nielen v podobe doplnkov, ale napríklad aj ako dominantná farba stien. V takto zariadenej miestnosti budete mať leto každé ráno po prebudení.

Zdroj foto: We are colour

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: domácnosť tipy inšpirácia dizajn kúpeľňa
Ďalšie články

Už ste si čistili svojpomocne šperky?

Šperkami sa ľudia už od nepamäti skrášľujú a je úplne...

Zistiť viac

Poznáte účinky bambuckého a avokádového masla?

Snažiť sa žiť kvalitnejší a zdravší život je dnes dosť...

Zistiť viac

5 tipov, ako využiť kozmetické utierky

Väčšina ľudí si kozmetické utierky volí ako praktickú náhradu za...

Zistiť viac

Farba ovplyvňuje chuť do jedla

Určite si tiež radi prelistujete časopisy s rôznymi receptami a...

Zistiť viac