Ako sa stať ženou akou chcete byť?

Máte vo svojom živote vzory a ikony, ktorým sa túžite podobať? Môžu to byť celebrity, ľudia vo vašom okolí, môžu to byť dokonca fiktívne postavy. Nie je nič zlé na tom, keď nájdete inšpiratívnu osobu, z ktorej si chcete brať príklad. Keď ale príde na lámanie chleba, ako sa hovorí, na rad prichádza tvrdá práca a sústredenie. S našimi tipmi sa však určite môžete posunúť tam, kam chcete. 

Kde robíme chyby?

Začneme tým, kde my, ženy, robíme najčastejšie chyby, pre ktoré sa nevieme dopracovať k svojím cieľom. Najčastejšou chybou je, že máme výhovorky. Nejdem cvičiť, lebo prší, nenaučím sa cudzí jazyk, veď už som stará, tento recept nedám, je náročný… A vôbec, kto by to jedol?

Ďalšou, veľmi častou chybou je, že veríme, že všetko ostatné má prednosť pred nami. Veríme, že si nezaslúžime stráviť čas samé so sebou.

Zvaľujeme vinu na “nesprávnu chvíľu”. Teraz nemám dostatok peňazí, spravím to, až keď budem mať menej práce, pôjdem tam, až keď schudnem… Tá “správna” chvíľa nastane vtedy, keď si ju my sami vytvoríme. A to tým, že jednoducho to urobíme, že jednoducho začneme. 

Ako to môžeme napraviť?

Asi najdôležitejšia otázka je, akou ženou sa vlastne chcete stať? Ujasnite si túto odpoveď a nechajte sa svojou odpoveďou riadiť, keď začnete vo svojom živote robiť rozhodnutia. Príliš často máme jasno v tom, čo nechceme – mať vrásky, byť nerešpektovaná, chudobná, atď. Ale ešte dôležitejšie je, aby sme mali jasno v tom, čo chceme – byť matkou, byť finančne nezávislá, zdravá, byť vo vedúcej pozícii. Aj keď si možno nie ste úplne istá, ako sa tieto vaše túžby zhmotnia, ak v nich máte jasno, život, ktorý hľadáte, sa s väčšou pravdepodobnosťou objaví.

Naučte sa hovoriť nie. Najmä v práci, ušetrí vám to veľa času a energie. Namiesto čítania mailov po víkendoch sa budete môcť venovať rodine alebo sebe. Aj vy si predsa potrebujete dobiť baterky a víkendy alebo akákoľvek voľná chvíľa pre seba sú na to ideálne.

Verte si. Verte si ešte viac. Akonáhle začnete veriť, že bez ohľadu na to, čo vám život prinesie, bez ohľadu na to, ako sa bude vyvíjať vaša budúcnosť, sa môžete postaviť na vlastné nohy, vaše neistoty ľahšie ustúpia. 

Neporovnávajte sa. Mohli by ste sa tak zacykliť v myšlienkach, že nie ste dosť dobrá. No nikto ešte nevymyslel definíciu najlepšej ženy a najúžasnejšieho človeka. Sústreďte sa na seba. Porovnávanie sa s inými môže niekoho, naopak, motivovať. Iného však poriadne brzdiť.

Investujte do vzdelania. Nové vedomosti sú cenné a nikto vám ich nemôže vziať. S každou novou inšpiráciou ste aj vy zaujímavejšia a robí vás to šťastnejšou. Čítajte, experimentujte v kuchyni, nájdite si nový kurz, zmeňte svoje rutiny. To všetko vám pomôže k vášmu lepšiemu a sebavedomejšiemu ja.

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

A keď už sme pri vzdelávaní. Vedeli ste, že existujú kurzy pre ženy, ako sa stať lepšou ženou? Obsahom takéhoto kurzu je snaha naučiť ženy lepšie komunikovať, rozvíjať sa, starať sa o svoju vizáž a podobne. Ak je to pre vás inšpirujúce, smelo do toho. No pamätajte, že už teraz ste úžasné také, aké ste. 

See more articles in this category tipy ženy
Ďalšie články

Letné grilovanie: Recepty a tipy na úžasné jedlá

Leto je ideálny čas na grilovanie s priateľmi, rodinou a...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť záložku do knihy? – video

V tomto období je všade okolo nás plno krásnych lúčnych...

Zistiť viac

Ako sa efektívne pobaliť na dovolenku? Tu sú naše tipy

Letná dovolenka je čas na oddych, objavovanie nových destinácií a...

Zistiť viac