Áno, byť single je v poriadku

Každý z nás už aspoň raz určite počul otázky, či už od rodiny, priateľov alebo známych, ako: „Kedy si nájdeš priateľa/priateľku? Kedy budem babkou? Prečo si sám/sama?“ Najmä rodina na nás vyvíja tlak, aby sme si čím skôr našli partnera a založili rodinu. Do statusu single ľudí by sa však nemal nikto iný miešať, iba oni sami. V našom článku sa dozviete, prečo byť chvíľu single nie je na škodu, ale práve naopak. 

V živote každého človeka príde chvíľa, kedy potrebuje byť sám. Možno to tak práve v tom momente necíti, ale potom, keď sa spätne obzrie, je za to vďačný. Preto, ak ste práve teraz nezadaní a nie ste úplne šťastní, tu je pár tipov, prečo sa z toho môžete tešiť. 

Zistíte, čo naozaj chcete 

Skôr, ako sa dostanete do šťastného fungujúceho vzťahu, musíte byť spokojní s tým, kým ste. Kvôli našej psychickej pohode je dôležité zistiť, čo od života chceme a čo je dôležité pre náš osobný úspech a rast. Vo vzťahu na to možno nie je toľko priestoru a niekedy sa viac prispôsobujeme ostatným a nenasledujeme svoje vlastné priania a ciele. Využite tento čas na to, aby ste sa nad tým zamysleli. Spíšte si to a občas sa k svojim myšlienkam ohľadom cieľov vráťte. Zmenilo sa niečo? Alebo sú vaše predstavy o budúcnosti stále rovnaké?

Rozvíjajte svoju osobnosť 

Je dokázané, že dlhšie nezadaní ľudia sú sebestačnejší ako ľudia vo vzťahu. Viac sa vyvíjajú a rastú ako individuality. Viac sa učia o svojej osobnosti a sú cieľavedomí. Teraz máte priestor venovať sa niečomu, čo ste chceli už dávnejšie, no vo vzťahu na to nebol čas alebo ste uprednostnili skôr partnera a jeho potreby. To je síce pekné, ale uvedomte si, že teraz môžete venovať všetku pozornosť sebe. Vzdelávajte sa, nech ste v akomkoľvek veku, robte veci inak a skúšajte stále nové činnosti. Ak vám však občas bude chýbať pocit zaľúbenosti, stačí, ak si nájdete činnosť, do ktorej sa jednoducho zamilujete. Váš mozog vtedy začne produkovať chemikálie ako pri zaľúbenosti. Taktiež môžete zapracovať na vašom sebavedomí, pretože len vtedy prijmete svoje „ja“ so všetkými dobrými aj horšími stránkami vašej osobnosti. Jednoducho, máte čas rozvíjať sa hocijakým smerom, tak to využite vo svoj prospech. 

Odber noviniek

Zanechajte svoj e-mail a odoberajte naše novinky

Zadajte platný e-mail
Pred odoslaním musíte súhlasiť

Sám sebe pánom

Ďalšou výhodou je, že sa nikomu nemusíte prispôsobovať ani hľadať kompromisy. Ste sám sebe pánom a môžete si život užívať najviac, ako viete a chcete. Máte veľa voľného času, môžete cestovať, spoznávať nové miesta a nových ľudí. 

 

Väčšina ľudí si myslí, že skutočne šťastní môžu byť iba vtedy, ak majú po svojom boku tú pravú alebo toho pravého, ale ani to nie je zaručené. Šťastných nás môžu spraviť aj iné veci, napríklad práca, ktorú máme radi, rôzne záľuby, chvíle strávené s kamarátmi alebo iba so sebou. Čas, keď ste single, si treba užívať rovnako ako ten, keď ste zadaní. 

See more articles in this category single vztahy
Ďalšie články

Tipy na stanovenie work-life balance a predídeniu vyhoreniu v práci

V dnešnom rýchlom a mimoriadne digitálne prepojenom svete sa hranice...

Zistiť viac

Ako si vyrobiť obal na knihu? – video

Hurá, začína dovolenkové obdobie, na ktoré sme sa tak dlho...

Zistiť viac

6 tipov na letné víkendové aktivity

Letné víkendy ponúkajú ideálnu príležitosť na vyhrievanie sa v teplom...

Zistiť viac