Prestierame na romantickú večeru

Bytom sa vznáša vôňa čerstvo uvareného jedla a hrá príjemná hudba, zatiaľ čo v prítmí sa mihotajú plamienky zapálených sviečok na slávnostne prestretom stole. Aj tak môžu vyzerať chvíle strávené s vaším partnerom – či už pri významnom okamihu, akým je výročie svadby, dátum prvého stretnutia, alebo iba ako milé prekvapenie a spríjemnenie piatkového večera.

Romantika v jedlách

Podľa prieskumu považuje až 50 % ľudí večeru za „romantickú“, ak je inšpirovaná talianskou alebo stredomorskou kuchyňou. Vinníkom sú zrejme čiastočne klasické romantické filmy, no trochu pravdy na tom predsa len bude… Stredomorské jedlá sú vo všeobecnosti pomerne ľahké a idú ruka v ruke s pohárom červeného vína. Naopak, za najmenej romantickú ľudia považujú ázijskú, francúzsku a mexickú kuchyňu.

Čo teda považovať za vhodnú voľbu na večerné hodovanie? Samozrejme, primárne by ste si mali zvoliť také jedlo, na ktorom si pochutnáte vy aj váš partner. Výber špecifickej kuchyne naozaj nehrá až takú dôležitú rolu. Ak radi varíte, vsaďte na istotu a nepúšťajte sa do nových kombinácií alebo príliš zložitých jedál, ktoré by mohli skončiť skôr nepríjemným zážitkom. Možno príde vhod nechať si jedlo doviezť – zbavíte sa tak starostí v súvislosti s prípravou jedla a získate viac energie na príjemne strávený večer.

Základná výzdoba stola

Ak sa vám páči byť ženou v domácnosti a záleží vám aj na vytvorení správnej atmosféry, skúste ozdobiť stôl rôznymi klasickými doplnkami. Preložte ho stredovým pásom, ktorý sa perfektne hodí predovšetkým na dlhé a hranaté stoly. Stredový pás tak môže nahradiť i klasické prestieranie. Veď nie je pravidlom, že má byť súčasťou prestretého stola iba na svadbe – nebojte sa ho použiť aj v taký výnimočný okamih, akým je spoločná večera.

Do stredu stola postavte vázu s kvetinou, ktorá nebude prekážať vo výhľade, prípadne ozdobte celý stredový pás okvetnými lístkami. Dajte si záležať na správnom prestretí stola, rozložení príborov, tanierov a nezabudnite ani na poháre na víno. Kráľovnou prestretého stola je hlavne červená farba. Prečo? Nielenže je červená symbolom vášne a romantiky, ale výrazne povzbudzuje aj chuť do jedla.

A čo s obrúskami?

Aby ste sa v priebehu večera nemuseli neustále zdvíhať zo stoličky, naaranžujte vopred aj obrúsky – buď na pripravené taniere, alebo z nich vytvorte vrecúško na príbory. Fantázii sa medze nekladú.

Uvoľnenie pri sviečkach

Večera pri sviečkach je romantická až pre 58 % ľudí. Nie div, plameň sviečok spraví veľa a pomôže vám čo najlepšie sa uvoľniť. Atmosféru podčiarknete tlmeným svetlom, ohníkom v kozube, príjemnou hudbou… A potom stačí už len užívať si vytvorenú idylku.

Vlastný prístup

Každý má, samozrejme, vo vzťahu iné potreby a názor na spoločne strávené chvíle. Podstatou je nájsť si občas čas na takéto chvíle, pretože pomáhajú utužovať vzťah a obnoviť puto, ktoré sa možno v hluku a strese z okolia postupne narúšajú. Spoločné večere ponúkajú ideálnu možnosť podeliť sa o nové zážitky, nápady, ale aj problémy. A aj keby partner neoceňoval vami pripravené dokonalé romantické prostredie, pamätajte, že láska predsa ide tiež cez žalúdok. 🙂

See more articles in this category výzdoba romantická večer prestieranie Stolovanie jedlo obrúsky
Ďalšie články

Vytvorte si luxusnú výzdobu z papierových obrúskov

Sviatočné obdobie sa pomaly vkráda do našich domácností. Atmosféra silnie...

Zistiť viac

Zatočte s vírusmi: Ochrancov imunity hľadajte v prírode

Jeseň sa tento rok veľmi netrpezlivo prihlásila o slovo. Leto...

Zistiť viac

Získajte z levandule to najlepšie

Posledné roky zaznamenávame akýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkom....

Zistiť viac

Bylinky – chutná a užitočná dekorácia

Bylinky v kuchyni sú chutnou aj užitočnou dekoráciou. Veď čo...

Zistiť viac