Svadobná výzdoba podľa trendov na rok 2019

Plánovanie svadby vie zabrať množstvo času. Veď v tento výnimočný deň by malo byť všetko dokonalé. Ak táto dôležitá životná udalosť čaká tento rok aj vás, nenechajte si ujsť naše tipy na svadobnú výzdobu podľa aktuálnych trendov.

Farba ako základ

Jednou z prvých vecí, ktorú nevesta rieši v rámci organizovania svadby, je farba výzdoby. Vo vybranom odtieni sa potom nesú svadobné dekorácie, doplnky, ale aj prestieranie stolov. Spoločnosť Pantone Color Institute vyhlásila farbou roka 2019 živú koralovú. Výrazný odtieň „Living Coral“ však nemusí sadnúť každému. Teplý odtieň „Spiced Honey“, ktorý tento rok zase spropagovala  spoločnosť AkzoNobel, je podobný karamelu a ideálne sa hodí na jesennú či zimnú svadbu.

Jarná a letná svadba sa môžu niesť v mentolovo zelenej farbe, ktorá zažíva svoj comeback. Na odvážne nevesty čaká čierna farba v podobne svietnikov, obrúskov a príboru, či medené akcenty.

Kvetinová výzdoba

Zeleň ako prírodný prvok nesmie na svadbe chýbať. Minulý rok boli hitom kvetinové obruče na stene a nadrozmerné vence, tento rok sú v kurze visiace abstraktné kvetinové inštalácie a kruhy nahradili polkruhy. K slovu sa dostávajú aj listnaté rastliny, ktoré sa hodia sa na dekoráciu dlhých stolov, ideálne ako voľne padajúce, prípadne tvoria zelené oblúky nad vchodom do dejiska obradu.

Nevesty by však mali mať na pamäti, že hoci visiace kvety vyzerajú skvelo, priestor by mal byť prispôsobený na ich zavesenie. Svadobné magazíny tiež hlásajú, že v roku 2019 budú najobľúbenejšími kvetmi na svadbách georgíny.

Zdroj foto: gingerray.co.uk

Náš tip:

Stavte na prírodné dekorácie podľa ročného obdobia a nezabudnite kvety zladiť s obrúskami. Na jarnú svadbu sa hodí paleta odtieňov od jemnej ružovej po fialovú. Letná svadba je plná lúčnych kvetov, makov alebo slnečníc – určite nájdete aj obrúsky s týmto vzorom. Jesenná svadba znesie dekorácie ako šípky, gaštany či tekvice a svadbe v zime dodajú neopakovateľnú atmosféru šišky, cezmíny či ihličie. Skladanie obrúskov je potom už len na vašej fantázii, od klasickej obálky až po efektný diamantový vzor. Ak máte na stoloch horiace sviečky, dajte pozor, aby svadobné obrúsky neboli príliš blízko plamienkov sviec.

Zdroj foto: SHP Group

Svadobný bufet

Jedlo sa na svadbách stáva ďalšou dekoráciou a pochúťky pre hostí vedia cateringové agentúry premeniť doslova na umenie. Nové zážitky na svadobnú hostinu vnesú svadobné bufety v podobe barov (candy, čajové, guacamole, popcornové, sushi) či netradičné švédske stoly, ktoré obsahujú chlieb, mäso, ovocie, oriešky, syry, čokolády…

Zdroj foto: SHP Group

Zamatové pohladenie

Tento materiál je horúcim trendom nielen v interiérovom dizajne. Zamat evokuje jemnosť, honosnosť a eleganciu, takže si našiel svoje miesto aj vo svadobných trendoch na rok 2019. Jeho rôzne odtiene v podobne obrusov a behúňov, doplnené vázami, menovkami a svietnikmi, sa budú objavovať celú svadobnú sezónu.

Výber miesta

Neláka vás predstava svadby na úrade a hostiny v reštaurácií? Čoraz častejším miestom na svadbu sa stávajú stodoly. Ich rustikálny nádych je obľúbený nielen ako miesto hostiny, ale aj obradu samotného. V takomto priestore vynikne svadobná výzdoba, ktorá kombinuje klasické s netradičným – elegantné kvety, sviečky v zaváraninových pohároch, svetelné reťaze na drevených trámoch či Chiavari stoličky s vintage nádychom. Tieto ikonické, a medzi nevestami obľúbené stoličky, boli navrhnuté v roku 1807(!) a zhotovil ich Giuseppe Gaetano Descalzi v rovnomennom talianskom mestečku na pobreží Ligurského mora. Dobrou správou je, že sa dajú aj prenajať. Svadobný deň tak s nimi môže byť o niečo dokonalejší.

Zdroj foto: gingerray.co.uk

Zdroj titulnej foto: Dmitry Zvolskiy/Pexels

See more articles in this category tipy svadba trendy výzdoba
Ďalšie články

Vytvorte si luxusnú výzdobu z papierových obrúskov

Sviatočné obdobie sa pomaly vkráda do našich domácností. Atmosféra silnie...

Zistiť viac

Zatočte s vírusmi: Ochrancov imunity hľadajte v prírode

Jeseň sa tento rok veľmi netrpezlivo prihlásila o slovo. Leto...

Zistiť viac

Získajte z levandule to najlepšie

Posledné roky zaznamenávame akýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkom....

Zistiť viac