Inšpirujte sa štýlmi prestierania na záhradnú párty

Kto by nemiloval záhradnú párty či grilovanie? Leto je ako stvorené pre trávenie času s rodinou, priateľmi a vychutnávanie si dobrého jedla. V minulom článku sme vám predstavili zopár tipov, ako očariť vašich blízkych a naplánovať si grilovanie bez stresu. Teraz sa môžete inšpirovať štýlmi záhradného prestierania. Jednoduché, pekné a najmä praktické. 

Kým sa dostaneme k samotným štýlom, spomenieme si aj na minulosť. Kedy a kto vlastne so záhradným prestieraním začal? Odpoveďou je viktoriánske obdobie Spojeného kráľovstva. Práve kráľovná Viktória začala prijímať návštevy vo svojej záhrade ešte v roku 1860. Vtedy sa to nieslo v raňajkovom štýle, teda ešte pred obedom. Rovnako známy je aj anglický “čaj o piatej” a práve ten sa stal tradíciou ešte skôr, teda okolo roku 1840. So spomínaným čajovým rituálom prišla Anna, siedma vojvodkyňa Bedfordu. Tak vidíte. Záhradné prestieranie a stolovanie má predsa kráľovský šmrnc. 

Obrusy verzus bez 

Obrus môže byť počas grilovačky, oslavy či záhradnej party veľmi užitočný, no aj na škodu. Dajte si pozor, z akého materiálu je obrus vyrobený a o akú príležitosť ide. Počas detskej oslavy oceníte napríklad papierové obrusy. Tie s motívom štvorca dokonca vyčaria pravú vidiecku atmosféru. Pri iných príležitostiach môžete, samozrejme, použiť aj elegantnejšie obrusy vo svetlých farbách, no zamyslite sa aj nad tým, že krásny drevený stôl je niekedy zbytočné zakryť. Stôl viete jednoducho a rýchlo utrieť mokrou handričkou alebo papierovou utierkou.

Obrúsky 

Počas grilovania si nemusíte vôbec lámať hlavu so skladaním obrúskov pre hostí. Vonkajšie prostredie u vás doma si žiada jednoduchosť a funkčnosť, najmä počas letného popoludnia. Prinášame však inšpiráciu v podobe detailov, ktoré zmenia aj to najjednoduchšie uloženie obrúskov na peknú záležitosť. Kombinujte príbor s kvetmi, prírodnými stuhami alebo vybranou farbou. 

Buďte inovatívni 

Chcete vašich hostí naozaj prekvapiť a blysnúť sa niečím iným? Vymeňte napríklad tradičné taniere za dosky z dreva, na ktorých budete priamo podávať jedlo. Takéto servírovanie poznáme najmä z reštauráciíi, no ide o absolútne nenáročnú vec. Čaro spočíva aj v tom, že každý kus dreva je iný a teda originálom a ako správni hostitelia oceníte aj funkčnosť. Takéto opracované drevo viete jednoducho umyť a opätovne použiť.

A nezabudnite, že aj tak zo všetkého je najdôležitejšia atmosféra, tak sa pri príprave pohostenia u vás doma zbytočne nestresujte. Takisto využite svoju kreativitu, skombinujte naše tipy a určite z toho vytvoríte niečo prekvapivé a pekné. 

Pozrite si ďalšie články z tejto kategórie: party tipy záhrada obrúsky prestieranie
Ďalšie články

Vytvorte si luxusnú výzdobu z papierových obrúskov

Sviatočné obdobie sa pomaly vkráda do našich domácností. Atmosféra silnie...

Zistiť viac

Zatočte s vírusmi: Ochrancov imunity hľadajte v prírode

Jeseň sa tento rok veľmi netrpezlivo prihlásila o slovo. Leto...

Zistiť viac

Získajte z levandule to najlepšie

Posledné roky zaznamenávame akýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkom....

Zistiť viac

Servítková technika krok za krokom

Servítková technika, resp. dekupáž je ideálnym spestrením času na dlhé...

Zistiť viac