Letné inšpirácie na svadobné prestieranie

Dni sú už teplé a začína príjemné, no najmä vhodné obdobie roka na svadobnú hostinu v exteriéri. Kedysi bol takýto druh hostiny typický pre angloamerické krajiny. Dnes sa trend rozširuje do mnohých krajín a čoraz viac párov uvažuje nad svadbou vonku. Nielen samotný obrad, ale aj hostina naberá na zvláštnosti či špeciálnej atmosfére. Je však dobré, mať v rukáve aj “plán B”, ak by bolo počasie náhodou príliš nevyspytateľné. 

Vonku či vo vnútri, ak práve plánujete svadbu a všetky detaily okolo nej, vašu pozornosť si zaslúži aj svadobné prestieranie. Samozrejme, záleží od vášho vkusu a celkovej témy, v ktorej sa svadba nesie. Niektorí z vás majú možno jasnú predstavu a všetko naplánované do najmenších detailov. Iní si nechajú poradiť a využijú aj služby floristky či celkovo svadobnej agentúry. Dnes vám predstavíme zopár inšpirácií, v ktorých sa nájde určite každý z vás. Či už ste romantická lesná víla, elegantný klasik alebo jednoducho minimalista. 

UPOKOJUJÚCA ZELEŇ 

Dlhý pás zo zelených rastlín a kvetov dodajú vašej výzdobe výnimočnosť. Tento štýl pristane párom, ktoré sú väčšmi orientované na prírodu a jednoduchosť. Alebo, ako sme už spomenuli vyššie, všetkým lesným vílam. Zeleň môžete využiť aj v interiéri. Dni sú však už teplé, preto svoju krásu ukážu naplno najmä v exteriéri. Určite sa poraďte so svojou floristkou o správnej kombinácii kvetov a listov. Záleží na ich type, tvaroch a farbe. Takéto pásy sú vhodné pre dlhé stoly a pod zeleň s kvetmi môžete pokojne využiť aj ozdobné stredové pásy.

VZORY 

Posúvame sa ďalej a jednoduchosť nahrádzajú vzory. Aj tu sa však môžeme držať elegancie a pracovať s nimi nenápadne. Vzory sú v menších obmenách trendy každú sezónu, záleží iba na vás, po čom práve siahnete. Konkrétnym vzorom, medzi ktoré patrí napríklad aj čipka, sa viete priblížiť vybranému štýlu. To znamená, že vaše prestieranie sa môže niesť v staroanglickom aj voľnom garden štýle. Podľa typu stolov (okrúhlych alebo dlhých) môžete využiť aj stredové pásy. 

MINIMALIZMUS 

Minimalizmus je hitom najmä posledných rokov, kedy sa nielen z našich príbytkov, ale aj osláv vytrácajú “zbytočné veci”. Tento štýl zašiel až tak ďaleko, že v ponímaní svadobného prestierania ladíte všetko do jednej neutrálnej farby. Na stole vznikne už na prvý pohľad poriadok, priestor a ľahkosť. Pridajte kvety, zaujímavo zložené obrúsky a máte krásu v podobe minimalizmu, ktorá nemôže prekážať azda nikomu. 

Ako sa hovorí – sto ľudí, sto chutí. Každý z nás má určité preferencie a vkus, no myslite na to, že letná sezóna začína a aj tento fakt sa môže podpísať pod vašu svadobnú výzdobu. Či už bude vaša svadba s 15 alebo 200 hosťami, môže byť rovnako krásna. 

See more articles in this category svadba obrúsky leto Inšpirácie Presterianie Stolovanie
Ďalšie články

Vytvorte si luxusnú výzdobu z papierových obrúskov

Sviatočné obdobie sa pomaly vkráda do našich domácností. Atmosféra silnie...

Zistiť viac

Zatočte s vírusmi: Ochrancov imunity hľadajte v prírode

Jeseň sa tento rok veľmi netrpezlivo prihlásila o slovo. Leto...

Zistiť viac

Získajte z levandule to najlepšie

Posledné roky zaznamenávame akýsi návrat k poctivým plodinám a výrobkom....

Zistiť viac

8 dizajnov kuchyne – ktorý je vám blízky?

Moderná kuchyňa už nie je len miestnosťou na varenie, do...

Zistiť viac